Хліб з давніх-давен був не лише основою харчування наших предків, запорукою ситості та виживання роду, а й важливим сакральним символом.
Колоски з урожаю зберігали в будинку як оберіг від нечисті, а корж уособлював собою сонце. Раніше вважалося, що, якщо їх не дотримуватися, можна викликати лихо.
Хліб та вилка:
Не можна наколювати хліб на вилку, адже таке ставлення відлякує щастя. Дівчині, яка так зробить, не судилося знайти коханого.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хліб у смітнику:
Заборонено викидати навіть крихти від хліба, бо це може призвести до нещастя, біди та злиднів. Хліб вимагає до себе пошани, адже це є результатом важкої праці багатьох людей.
На чужий коровай...
Не можна їсти хліб у когось за спиною, або доїдати чужий шматок-так ви присвоїте собі силу, щастя та здоров'я іншої людини.
Хліб на порозі:
Жувати шматок хліба, переступаючи за поріг, було суворо заборонено – вважалося, що така людина стає одержимою нечистою силою.
Не ріжте хліб на руках:
Різати хліб потрібно, коли він лежить на столі, і не змінюючи при цьому ножа – інакше до хати прийдуть злидні, а в сім'ї почнеться розлад.
Хліб та зрада:
Чоловік зрадить тій господині, яка нарізає хліб догори шкереберть.
Ніж у хлібі:
Ніж, залишений у хлібині – це неповага. Хліб у такому разі може образитися на сім'ю та «піти» з неї, а замість нього прийде голод.
Приманка для будинкового:
Шмат хліба залишали в тихому кутку, запрошуючи домового до обіду. Пізніше цей шмат віддавали птахам або тваринам.
Нагадаємо, коли можна приймати та дарувати квіти у горщику: народні прикмети і не тільки.
Раніше ми повідомляли, що є ризик викликати серйозне лихо і навіть хвороби: чому не можна викидати хлібні крихти у сміття.