Нещодавно в українській столиці пройшла, на перший погляд, вже звична для місцевих хірургів операція - видалення поліпа. Проте, як з'ясувалося, в результаті було видалено молочний зуб із верхньощелепної (гайморової) пазухи носа молодого жителя Києва.
Про це в деталях та з фото у мережі Facebook розповів Лор-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук Олександр Васильєв, який проводив це хірургічне втручання.
23-річний хлопець звернувся зі скаргами на постійну закладеність носа і відчуття стороннього тіла в носовій порожнині. Було зроблено КТ, яке показало затемнення. Є такий діагноз - міцетома. Це коли спостерігається грибок у верхньощелепній пазусі внаслідок потрапляння туди стоматологічного матеріалу. Паралельно з цим під час дослідження було виявлено поліп у носовій порожнині. Здавалося, що це типова ситуація. Зробили операцію, дістали великий поліп розміром із волоський горіх із пазухи носа. Коли дістали і розрізали поліп, то виявили всередині нього молочний зуб. Проблему пацієнта було успішно вирішено, операція тривала трохи більше години. У стаціонарі він побув один день, зараз проходить реабілітацію в домашніх умовах. У нього все буде добре. Іноді буває таке, що деякі молочні зуби ростуть не в ротову порожнину, а в напрямку верхньощелепної пазухи, вгору", - розповів Олександр Васильєв.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Лікар додав, що цей випадок хоч і нетиповий, але не вважає його унікальним.
"Лікарі виявляють молочні зуби, коли вони нагноилися. У моїй практиці був випадок, коли зуб виріс у дівчинці навіть у носовій порожнині. Ми розрізали слизову оболонку по дну носової порожнини і виявили там зуб, який успішно видалили", - розповів хірург.
Також Олександр Васильєв заявив, що профілактики таких випадків просто не існує.
"Єдине, що потрібно розуміти, так це те, що якщо є хронічна закладеність носа, хронічні гайморити, хронічні запалення лобових пазух, постійний нежить, то завжди потрібно шукати причину. Основним методом дослідження, який на 100% задовольняє і лікаря, і пацієнта, є комп'ютерна томографія пазух носа. Тому профілактика - це, по суті, встановлення діагнозу, спостереження за станом здоров'я", - підсумував Васильєв.
Нагадаємо, в МОЗ пояснили, які лікарі не приймають без е-напряму.
Раніше повідомлялося, чи можна відмовитись від проходження ВЛК: пояснює фахівець.
Також, "Це п*здец": Наталці Денисенко під час операції видалили не те, що треба.