11 березня за новим церковним календарем православні згадують святителів Софроніїв. Цього ж дня – початок Сирного тижня, у народному календарі – Масляної.
Символічним значенням цей день наділяли знахарі: вони лікували зуби, читали спеціальні змови, щоби ефект був тривалим і біль не повертався. Мазі та порошки, виготовлені в даний день для позбавлення зубного болю, вважалися особливо дієвими.
У цей день у народі говорили, що відсутність льоду означає - за добу опадів не буде. Сильний холодний вітер віщував теплу весну. Помітити жайворонка означало, що незабаром настане тепло. Журавлі, які летять близько до землі, – це до дощу.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
11 березня розпочинався рух соку в березах, прилітали зяблики та чайки. З зозулею було пов'язано кілька прикмет. При перших звуках голосу цього птаха треба було брякнути грошима - "щоб водилися". Рання зозуля до узлісся дерева (до появи першого листя) - до голоду. Але ця ж прикмета говорила про те, що злодіям у хаті буде невдача. Також у цей день розпочинали садові та городні роботи.
Що не можна робити 11 березня
Серед заборон, що сьогодні не можна робити - лаятися, особливо з близькими, поганословити, бажати зла, заздрити, ображати тварин.
У народі вважається, що в цей день не варто питати зозулю, скільки залишилося жити, а також готувати і їсти птаха - не на добро. Також не варто викидати старі речі – це до злиднів.
Нагадаємо, що Великдень у 2024 буде пізнім , а значить і Масляну треба почекати: дати свята та головні традиції.
Раніше ми повідомляли про 2 молитви, щоб ваш Ангел-Хранитель вас почув: для захисту та здоров'я.