Експерт із поведінки кішок Аніта Келсі розкрила секрет, що означає, коли вони намагаються вилизати господаря.
Кішки вивчають світ ротом і гризуть предмети, тому вилизування їм природне. Вони вилизують себе для грумінгу та вилизують інших кішок для встановлення зв'язку. Про це пише How Stuff Works.
У кішок дуже розвинений нюх: близько 200 мільйонів нюхових рецепторів у порівнянні з 5 мільйонами наших. Вони нюхають через ніс короткими, швидкими вдихами, щоб уловити молекули запаху.
За словами Келсі, вони роблять це, щоб показати близькість, зв'язок та прихильність. Вони доглядають нас, як це роблять з іншими кішками, з якими вони зблизилися. Їм подобається вдихати наш запах, і вони люблять пахви через сильний запах.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Однак іноді вилизування кішки може бути спричинене іншими причинами. Можливо, кішка мітить вас як свою територію або вилизує вас, бо знайшла щось смачне, наприклад, лосьйон для рук або залишки сніданку.
Якщо ваша кішка вилизує якийсь конкретний косметичний засіб або мазь, запитайте у ветеринара, чи він безпечний для її організму. Деякі кішки вилизують шерсть, щоб упоратися зі стресом чи страхом, що з часом може призвести до надмірного догляду та появи лисих плям. У таких випадках краще запитати ветеринара про лікування.
Мови кішок шорсткі і грубі, тому що вони потрібні їм як щітка для вичісування вовни та видалення бруду, лупи та бліх. Щоб кішка не завдала вам болю, спробуйте відволікти її іграшкою, погладити щіткою або просто піти.
Нагадаємо на скільки можна залишати котів самих вдома – ви більше ніколи не захочете піти.
Раніше ми повідомляли, що не просто пухнасті та смішні: унікальні особливості котячих лапок, про які ви не знали.