Власники собак проводять багато часу на вулиці та відпускають гуляти у садах та парках, виїжджають на природу за місто.
Крім кліщів, особливо активних у теплу пору року, небезпеку для чотирилапих друзів становлять деякі квіти. Ветеринарний лікар Джулі Базбі у своєму блозі розповіла, яких рослин слід уникати на прогулянках.
Нарциси
Більшість токсичних компонентів у нарцисах, таких як лікорин, оксалати кальцію та інші алкалоїди, знаходяться у цибулинах. Слідкуйте, щоб ваш улюбленець не викопував їх на клумбі. Квіти можуть викликати у собаки подразнення порожнини рота та посилене виділення слини, блювання, діарею, зниження кров'яного тиску, аритмію.
Благоустрій території
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Токсини в конвалії дуже сильнодіють і можуть бути смертельними для собак. Квіти містять глікозиди, що впливають на електричну активність серця собаки. Це може призвести до уповільнення серцевого ритму, низького кров'яного тиску, судом.
Тюльпани та гіацинти
Тюльпан і гіацинт містять однаково токсичні алкалоїди, що знаходяться у найбільшій концентрації у цибулинах. Розпізнати симптоми отруєння можна за прискореним диханням собаки, блюванням, діареєю, слинотечею.
Тис
Тис – популярний чагарник для озеленення ділянок. Існує багато видів цієї рослини, але для собак найбільш токсичний тис японський, тис англійський та тис китайський. Ознаки отруєння: слинотеча, блювання, діарея, розширення зіниць, судоми, тремор, утруднене дихання.
Хризантеми
Хризантеми мають відносно низький ризик небезпечної токсичності, порівняно з іншими отруйними рослинами. Ознаки отруєння собак хризантемами можуть включати слинотечу, блювання та діарею.
Нагадаємо, наскільки можна залишати котів самих вдома – ви більше ніколи не захочете піти.
Раніше ми повідомляли, що не просто пухнасті та смішні: унікальні особливості котячих лапок, про які ви не знали.