Хоча це може бути маловідомим фактом, магнітне поле Землі має хвіст... Коли сонячний вітер ударяє планетою, він залишає за собою довгу тінь, що тягнеться за Землею у вигляді хвоста. Цей хвіст називається хвостом магнітного поля чи магнітосфери Землі. Зазвичай він наповнений магнітними бурями.
В останні кілька років, згідно з недавнім дослідженням, вчені виявили загадку, пов'язану з магнітосферним хвостом - магнітну бурю, що зникла. Про це повідомляє Space.
Вони виявили ознаки магнітної бурі, але не виявили самої бурі, яка б їм відповідала. Місія NASA під назвою MMS зараз займається розгадкою цього явища.
Вона складається із чотирьох супутників, запущених у космос у 2015 році. Вони вивчають магнітопаузу Землі – область, де переважає магнітне поле нашої планети. У магнітопаузі відбувається переєднання ліній магнітного поля - вони збираються, розпадаються і з'єднуються знову. Цей процес створює потужні потоки тепла та кінетичної енергії.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Вчені називають ці потоки суббурями. Супутники MMS виявили ознаки магнітного переєднання, яке має супроводжуватися суббурею, але самої суббурі не було. Вони не зафіксували потужних електричних струмів та коливань магнітного поля, характерних для цього явища.
Це може змінити розуміння взаємозв'язку між магнітним "переєднанням" і "суббурями" у хвостовій частині магнітосфери.
Нагадаємо, буває раз на 100 циклів: магнітні бурі кружлятимуть голови українцям цілий тиждень
Як повідомляв "Знай.uа", від бур із Сахари до колонізації Марса: "Інтерстелар" вже давно передрікав наші страждання
Знай.uа писав, від Місяця "відколовся" великий шматок і став астероїдом - чи варто боятися