У середу, 15 листопада, розпочався Різдвяний піст. Спеціально для віруючих ми маємо чудові поради для пісного меню.
Посада за новим календарем для українців триватиме до ранку 25 грудня 2023 року.
Під час посту віруючі намагаються дотримуватися вказаних церковними канонами правил і заборон, які стосуються вживання в їжу тих чи інших продуктів.
На цей раз ми разом дізнаємося, як правильно організувати режим харчування на весь час посту з 15 листопада до 24 грудня включно.
Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста
Гороскоп сьогодні 10 квітня: несподівані новини й конфлікти у четвер
Через аномальну погоду Україна залишиться без популярного фрукту
Стаж, середня зарплата та мінімалка: які сюрпризи готує пенсійна система у 2025 році
Цей пост не найсуворіший, він близький до Петрова. Найголовнішими продуктами у ці 40 днів є різні види каш. Можна розділити харчування у період на етапи.
З 15 листопада по 6 грудня. У понеділок можна їсти кашу, але без олії. У вівторок, четвер, суботу та неділю можна до раціону включати рибу. У середу та п'ятницю – сухоїдіння.
7 грудня – 19 грудня. У вівторок і четвер заборонено їсти рибу, а от гаряча їжа з додаванням олії дозволяється. В інші дні тижня правила харчування такі самі.
20 – 24 грудня Ці дні Різдвяного посту є найсуворішими. У понеділок, середу та п'ятницю – сухожер. У вівторок і четвер можна вживати гарячу їжу, але без додавання олії, а ось у суботу та неділю можна додати олію.
У період Різдвяного святвечора 6 січня їсти не можна до того моменту, поки на небі не з'явиться перша зірка, і вже після цього можна їсти сочиво.
У піст перед Різдвом є не лише обмеження в їжі, а й кожній людині важливо щиро покаятися у своїх думках та вчинках.
Нагадаємо про новий церковний календар: які зимові свята українці відзначатимуть уже у листопаді.
Раніше ми повідомляли, що Київ зустрічатиме 2024 рік із ялинкою на Софіївській площі: Кличко зовсім скоро розповість тематику.