21 січня, відзначається народне свято Максимів день, яке також часто називають Максим-розрадником.
У православному календарі це дата вшанування пам'яті преподобного Максима Грека, релігійного публіциста та перекладача. З церковних переказів відомо, що преподобний Максим жив у XIII-XIV століттях. Він був із почесного грецького роду. Після тривалих подорожей та вивчення багатьох наук та мов Максим вирішив стати ченцем.
Коли великий князь Василь III захотів розібратися з книгами та рукописами своєї матері, на його прохання з Греції приїхав чернець Максим. Першими його перекладами на зрозумілу слов'янам мову стали Псалтир та Дії Апостолів. Також він залишив багато власних праць, однією з яких є автобіографічне твір. Максим Грек помер у 1556 році у Трійці-Сергієвій Лаврі.
Здавна святий Максим вважався втішником. Вважають, що він допомагає людям впоратися з усіма бідами. Крім того, християни молилися йому про заступництво за вдів та сиріт.
Відстрочка від мобілізації для студентів: запровадили нові обмеження
У листопаді пенсіонерам підкинуть грошенят: хто отримає
Безкоштовний проїзд та комуналка: за що ще не платитимуть пенсіонери
У Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватись
Кожна людина в Максимів день мала згадати добрим словом усіх, хто коли-небудь приходив йому на допомогу, а також допомогти у чомусь у відповідь.
Також цього дня люди молилися за благополуччя в будинку. За традицією подружжя виходило у двір, тримаючись за руки, і разом струшували з дерев іній. При цьому було прийнято говорити: "Що Бог об'єднав, то людині роз'єднати не під силу".
Господині у Максимів день готують пироги з м'ясом, яйцем, грибами чи рибою та пригощають ними не лише рідних та близьких людей, а й голодних та жебраків.
Якщо 21 січня дме сильний вітер, то знахарі читають змови. Особливо ефективними у цей день вважаються любовні привороти. Тому молоді незаміжні дівчата ворожили на нареченого та проводили спеціальні магічні ритуали.
Є кілька заборон у цей день – що сьогодні не можна робити:
- сваритися, особливо із близькими;
- відмовляти у допомозі;
- ображати тих, хто слабший.
За народними прикметами цього дня не можна давати в борг сіль, бо з дому підуть щастя і достаток.
Нагадаємо про 2 молитви, щоб ваш Ангел-Хранитель вас почув: для захисту та здоров'я .
Раніше ми повідомляли, що ця молитва вбереже ваших дітей, де б вони не були: "Твоя любов, Господи, ніколи не минає".