В останні роки світ все частіше стикається з руйнівними природними катаклізмами, які не залишають місця для сумнівів: Земля готує нам щось грандіозне.

Потужний землетрус у Туреччині та Сирії минулого року став лише першим попереджувальним сигналом. Вчені по всьому світу все більше схиляються до думки, що відлік часу до глобальної природної катастрофи вже розпочався.

Землетрус у Туреччині. Фото: Youtube

Однією з найбільших загроз для людства є супервулкани. Під час їх вивержень можуть вивільнитися тисячі кубічних кілометрів магми і попелу. Проте, супервулкани мають довготривалі періоди спокою, які можуть тривати сотні тисяч років, що ускладнює прогнозування їхньої активності.

Історія вже знає про виверження супервулканів. Наприклад, 70 000 років тому вулкан Тоба викинув величезну кількість попелу, що спричинило кліматичні зміни по всьому світу. Подібні події можуть мати катастрофічні наслідки для сучасного суспільства.

Популярні новини зараз

Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло

В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні

Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх

Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати

Показати ще

Сучасні вчені використовують широкий арсенал приладів і методик для прогнозування вулканічної активності, включаючи комп'ютерне моделювання, сейсмічні датчики, GPS моніторинг, інфрачервоне сканування та супутникові спостереження. Однак, останні дані не надто втішні: зафіксовано зростання кількості землетрусів та зміни в геотермічній активності в деяких регіонах, що може свідчити про зростання магматичного тиску під супервулканами.

У разі виверження супервулкана до атмосфери потрапить величезна кількість попелу та аерозолів, що зменшить кількість сонячного світла, яке досягає поверхні Землі. Це призведе до глобального похолодання, зниження врожайності сільськогосподарських культур та, як наслідок, до масового голоду.

Вулкан. Фото: скріншот youtube

Учені наголошують на необхідності консолідації зусиль світових урядів та міжнародних організацій. Незважаючи на те, що точно невідомо, коли відбудеться наступне виверження супервулкана, підготовка має початися вже зараз. Важливо мати плани евакуації населення, запаси продовольства та води, а також стратегії підтримки економік під час тривалої вулканічної зими.